Andropauza

Pojmem andropauza nebo také „mužský přechod“ je označováno období, kdy u mužů dochází k poklesu hladin mužského hormonu testosteronu. Tyto změny jsou však pozvolnější než u žen.

Nedostatek testosteronu má za následek psychické změny, zejména kolísání nálad, větší únavu, podrážděnost a celkový pokles energie. Podobně jako ženy, mohou mít i muži potíže se spánkem nebo dokonce návaly horka. Často se k nim přidávají i potíže, jako jsou zhoršení paměti či potíže s klouby a vazy. Hormon testosteron je pro muže klíčový i v sexuální oblasti, a tak s jeho úbytkem dochází také k poklesu chuti na sex a mohou se připojit také problémy s erekcí. I u mužů se zvyšuje množství tělesného tuku a s ní roste i riziko nemocí srdce a cév.

Ženy řeší problémy spojené s menopauzou obvykle u svého gynekologa. Toho muži nemají, a tak se nejčastěji radí s praktickým lékařem. Obvykle je k tomu přimějí potíže jako vysoký krevní tlak a zvyšující se riziko kardiovaskulárních onemocnění, ale velmi často také problémy s erekcí.

Základním opatřením v andropauze by měla být, stejně jako u žen, úprava životního stylu, omezení tuku ve stravě, dostatek vitamínů a vlákniny zejména v podobě zeleniny a především pohyb. Existuje i hormonální substituční terapie pro muže, ale i ta s sebou nese řadu rizik a možných nežádoucích účinků.

 

 

AKCE – získejte tříměsíční testovací kúru ZDARMA

Věříme v kvalitu přípravku Sérélys® a chceme, abyste se o ní přesvědčily i Vy. Zaregistrujte se na našem webu. Tři z Vás získají tříměsíční užívání Sérélysu® zdarma. Losujeme každý měsíc.